دایی در مصاحبه با AFC:

«علی دایی» اسطوره فوتبال ایران مصرانه معتقد است تیم پرسپولیس که امروز (سه شنبه) در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا از السد میزبانی می کند؛ نباید اجازه دهد بخت های این تیم برای رسیدن به نخستین فینال آسیا از دستشان بپرد.

به گرازش میزبان هنر، تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) روز سه شنبه نوشت: غول های تهران امروز در حالی از السد میزبانی می کنند که بازی نفس گیر دور رفت را در دوحه به لطف تک گل دقایق پایانی علی علیپور که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، با پیروزی پشت سر گذاشتند و این گل برای نماینده قطر بدین معنا است که بازی برگشت در آزادی برای آن ها درست مثل راه رفتن روی لبه چاقو است.
در این بین، دایی که هم اکنون هدایت تیم سایپا را در لیگ برتر فوتبال ایران بر عهده دارد، در دوران متمایز فوتبالی خود، پیش از رفتن به قطر، آلمان و امارات متحده عربی و بازگشت مجدد به ایران در سال 2003؛ برای مدت 2 فصل در پرسپولیس توپ زد و به همراه این تیم عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران را در فصل 1995 – 1996 از آن خود کرد.
کاپیتان پیشین تیم ملی ایران که در قطر برای السد بازی کرده است؛ اظهار داشت: پرسپولیس بازی بسیار سختی پیش رو دارد و برای به دست آوردن نتیجه مورد نیاز و فینالیست شدن باید در بهترین فرم خود باشند.
وی ادامه داد: آن ها تا اینجای کار بسیار خوب عمل کردند و بازی هایی را که در دور برگشت مرحله حذفی با پیروزی پشت سر گذاشته اند حاکی از هوش سرشار سرمربی این تیم و عملکرد حرفه ای شاگردانش است.
برترین گلزن تاریخ فوتبال جهان در ادامه مصاحبه خود افزود: از آخرین باری که ایران جام ملت ها را بالای سر برد یا یک تیم ایرانی جام آسیایی را از آن خود کرد، زمان زیادی می گذرد و حالا پرسپولیس این شانس را دارد تا قهرمانی را از آن خود کند و آن ها نباید این فرصت را از دست بدهند.
دایی که تنها در یک دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته است؛ به همراه تیم صبا باتری قم در سال 2006 به این رقابت ها راه یافت و در مرحله گروهی نیز برای نماینده قم پنج گل به ثمر رساند، اما دایی و یارانش موفق نشدند به مرحله حذفی راه یابند.
تنها تجربه سرمربیگری اسطوره 49 ساله اسبق تیم ملی ایران، در عرصه رقابت های قاره کهن، به سال 2011 باز می گردد؛ زمانی که او هدایت تیم پرسپولیس را بر عهده داشت و بار دیگر در مرحله گروهی از گردونه این رقابت ها کنار رفت، اما این بار در کسوت سرمربی. این در حالی است که پرپسولیسی ها تا پیش از سال گذشته هرگز موفق نشده بودند پای خود را از مرحله یک هشتم نهایی فراتر بگذارند.
اما آن ها امسال برای دومین دوره پیاپی به مرحله نیمه نهایی معتبرترین رقابت باشگاهی قاره آسیا راه یافته اند و بازیکنان تیم همواره بر مشکلات و سختی غلبه کرده اند، مشکلاتی که هیچ کدام از آن ها تاکنون به اندازه جبران نتیجه بازی رفت مقابل تیم الجزیره و الدحیل در مرحله یک هشتم و بازگشت استثنایی در برابر الدحیل در مرحله یک چهارم نهایی در آزادی تهران لذت بخش و غرورانگیز نبوده است.
دایی در ادامه تصریح کرد: پرسپولیس از چند بازیکن بومی برجسته بهره می برد؛ «علیرضا بیرانوند» سنگربان تیم ملی کشورمان (ایران) است، «سید جلال حسینی» به خوبی خط دفاعی را رهبری می کند و در خط حمله بازیکنان خوبی همچون «علی علیپور» را که امسال جاری به آنها کمک بسیاری کرده است، در اختیار دارند.
وی تاکید کرد: تیم های ایرانی حتی زمانی که می بازند، هرگز در ورزشگاه آزادی تسلیم نمی شوند؛ به ویژه پرسپولیس که انبوه هواداران تیم بازی کردن مقابل پرسپولیس را برای هر تیمی دشوار می کنند.
دایی در پایان خاطر نشان کرد: من 2 فصل برای پرسپولیس بازی کرده ام و می دانم این هواداران چگونه تیم را به جلو رانده و به آن ها اعتماد به نفس می دهند. حتی زمانی که باشگاه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند هواداران مثل یک وزنه تعادل عمل می کنند و این دقیقا امتیازی است که پرسپولیس در مقایسه با سایر تیم ها از آن برخوردار است.

اشتراک گذاری: