مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس، ادای دین است به ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس، که ما وظیفه داریم آن را به نحوه احسن به جوانان و دانشجویان انتقال دهیم.

به گزارش میزبان هنر، سرهنگ محمدحسن سلامی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان گفت: توجه ویژه به استفاده بهینه از فضای مجازی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت از دیگر تأکیدات در برگزاری برنامه‌ها در حوزه دفاع مقدس است. دانشگاه به عنوان مرکز علم و فرهنگ مسئول تبیین و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس است و کار فرهنگی در دانشگاه باید اثربخش و نتیجه‌ساز باشد، باید با برنامه‌ریزی فرهنگی صحیح و مناسب ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان یک الگوی منسجم در دانشگاه ترویج شود.


سلامی ادامه داد: آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ دفاع مقدس، ادای دین است به ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس، که ما وظیفه داریم آن را به نحوه احسن به جوانان و دانشجویان انتقال دهیم. ابلاغیه برنامه‌های گرامی داشت مناسبت‌های شاخص دفاع مقدس و مقاومت در سال ۱۴۰۰ با هدف حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، ایثار، جهاد، شهادت و خودباوری دینی و ملی صادر و برای دستگاه‌های متولی فرهنگی، هنری، خدماتی و اجرایی ارسال شده است.

وی با اشاره به برگزاری ۷۰۰۰ فعالیت در چهلمین بزرگداشت دفاع مقدس استان سمنان گفت : ۴۰ مناسبت دفاع مقدس و مقاومت در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از ۳۰۰۰ فعالیت و برنامه در استان برنامه‌ریزی و اجرا شود که موضوع تمامی آنها دفاع‌مقدس، شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت است.توجه ویژه به استفاده بهینه از فضای مجازی در نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت از دیگر تأکیدات در برگزاری برنامه‌ها در حوزه دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان سمنان گفت: باغ‌موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان نقش مهمی در نشر ارزش‌های دوران دفاع مقدس دارد و باید نسل آینده را با حماسه‌ها و مجاهدت‌های آن دوران آشنا کرد. مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان تا پایان سال ۱۴۰۰، پنج گالری فرهنگی و هنری احداث و تجهیز خواهد شد. مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان با پیشرفت ۹۰ درصدی وارد فاز موزه آرایی شده است و در این راستا می‌توانیم از ظرفیت فنی دانشگاه و دانشجویان در حوزه موزه و محتوا استفاده کنیم.

سلامی در پایان خاطرنشان کرد: تدریس این درس در مراکز آموزش عالی از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که نسل جوان و دانشجویان ما باید با گذشته افتخارآمیز این کشور آشنا خواهد شد و انتظار داریم در چهار مرکز آموزشی تحت پوشش دانشگاه فنی حرفه‌ای استان سمنان روند افزایشی کلاس های را در سال جاری داشته باشیم. همه ما وظیفه داریم دستاوردها و نتایج دوران دفاع مقدس را به جوانان به خصوص دانشجویان انتقال دهیم.

انتهای پیام

/خبرنگار

علی مرآتی

اشتراک گذاری: