در گفتگو با میزبان هنر مطرح شد؛

سید مهران ریاضی از چگونگی استخراج ارزهای دیجیتال و راهکارهای استفاده بهتر از این کالا سخن گفت.

سید مهران ریاضی وکیل و مشاور علوم دادگستری درباره جایگاه فعلی ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف به خبرنگار میزبان هنر گفت: ارزهای دیجیتال یکی از صنایع یا پدیده هایی هستند که خیلی از کشورها درگیر این موضوع شده اند. برخی از کشورها با آن ممانعت کردند، تعدادی برای استفاده از این ارزها قانون گذاری کرده و تعدادی از کشورها هم درباره این پدیده هیچ صحبتی نکرده اند.

مولف کتاب «بررسی ابعاد حقوقی ارزهای دیجیتال» اظهار کرد: در این کتاب که توسط نشر برتر اندیشان به چاپ رسیده است ابتدا در مورد ارزهای دیجیتال یک مختصر توضیحی داده شده  و سپس نظرات حکومت های مختلف در مورد ارزهای دیجیتال و دلایل مخالفت و موافقت آنها با این صنعت تشریح شده است.

ریاضی درباره نحوه استخراج ارزهای دیجیتال گفت: برای استخراج ارزهای دیجیتال باید از برق صنعتی استفاده شود زیرا با برق معمولی این کار عملی نخواهد شد. برای کار با برق صنعتی هم حتما باید از اداره برق مجوز گرفته شود. استخراج ارز دیجیتال مانعی ندارد به شرط آنکه از وزارت صنعت و معدن و تجارت هم مجوز لازم اخذ و سپس این کار انجام شود.

وی افزود: در مورد خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم باید بگویم که این عمل جرم نیست. زیرا برای جرم دانستن یک عمل یا رفتاری، باید قانونگذار یک آدرسی برای ما مشخص کند. تا زمانیکه قانون گذار رفتاری را جرم انگاری نکرده و همچنین برای آن جرم انگاری مجازاتی تعیین نکرده است، نمی توانیم بگوییم که آن رفتار یا عمل جرم است.

مدرس حوزه کسب و کار و حقوق تجارت بیان کرد: ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته شده اند. اکثر مردم دنیا آن را می شناسند و به عنوان کالا پذیرفته اند. بهتر است ما هم  برای این پدیده یک قانون گذاری کنیم که اشخاص در استفاده از آن به مشکل بر نخورند.

وی خاطر نشان کرد: توصیه من این است افراد قبل از اینکه بخواهند وارد حوزه ماینینگ یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال شوند با افراد حقوقی که در این زمینه تخصص دارند مشورت کنند تا بتوانند این شغل یا صنعت را به درستی پیش ببرند.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: