کتاب سومین اکسپو مجسمه ایران با حضور جمعی از مجسمه سازان و هنرمندان در خانه هنرمندان ایران رونمایی شد، سومین اکسپو مجسمه ایران به دبیری محسن غلامی از 15 آذرماه تا ششم دی ماه در در گالری طرحی هنر برگزار می شود و در این رویداد که توسط انجمن هنرمندان مجسمه سازایران با همکاری گالری طراحی هنر برگزار می شود، آثار هنرمندان مجسمه ساز برای نمایش و فروش در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.


به گزارش میزبان هنر، محسن غلامی دبیر سومین اکسپومجسمه ایران گفت:برگزاری اکسپو98 با کیفیت مطلوب در نمایش آثار و چاپ کتاب درخور می تواند آغازی مجدد در بازار هنر مجسمه سازی ایران باشد. این نمایشگاه تلاش می کند ضمن ارائه حداکثری آثار جامعه مجسمه سازی به معرفی هنرمندان جوان و مجموعه های آن ها در کنار آثار پیشکسوتان بپردازد و آثارشان را به بازار مجسمه سازی معرفی کند.

او افزود: این رویداد در حالی برگزار می شود که تعداد مجموعه داران و مراکز تجاری، تفریحی و موسسات مالی علاقمند به خرید اثر هنری رو به افزایش است. در این رویداد تلاش کرده ایم ضمن نمایش خوب آثار را فراهم کنیم و با چاپ کتاب اکسپو زمینه ای را برای مکتوب کردن تاریخ مجسمه سازی ایران فراهم کنیم.

غلامی در پایان سخنانش گفت: سال 1390 که دومین اکسپو مجسمه ایران در گالری شیرین برگزار شد ، من چجوان ترین شرکت کننده این رویداد بودم هرگز تصور نمی کردم روزی خودم دبیر اکسپو دوره بعدی باشم. امیدوارم که روند برگزاری اکسپو منسجم و مداوم باشد.

در ادامه بهروز دارش گفت: نخستین اکسپو را در سال 1387 برگزار کردیم ودر اکسپو 180 میلیون اثر فروختیم و رقم بسیار بالایی بود اما متاسفانه در روند برگزاری اکسپو اختلال بوجود آمد و نتوانستیم شاهد تداوم برگزاری آن باشیم. بزرگترین تاسف من از دست دادن زمان است که نتوانستیم از امکانات مان استفاده کنیم.

او با اشاره به دشواری هایی که برای برگزاری نخستین اکسپو با آن روبرو بوده اند گفت: با توجه به این که هدف برگزاری اکسپو، ایجاد بازار برای فروش مجسمه و جذب مجموعه داران جدید است، باید آثاری در اکسپو ارائه شود که متناسب با نیاز بازار خلق شده باشد. متاسفانه تعداد مجموعه داران ما بسیار محدود و سلیقه شان مشخص است، ما باید ضمن جلب نظر این مجموعه داران، تلاش کنیم فضا و فرصتی را فراهم کنیم که به تعداد مخاطبان آثار تجسمی و خریدران این آثار افزوده شود.

عباس مجیدی رئیس هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌سازان ایران با اشاره به وضیعت اقتصاد هنر ایران گفت: با این که در سال های اخیر بازارهای تجسمی و حراجی های در منطقه و ایران رونق پیدا کرده اما در این میان سهم مجسمه سازان بسیار ناچیز و محدود بوده است و پیوستن به این بازار آسان نیست و شاید حتی گاه پیوستن به این بازار موجب شود تا هنرمندان از مسیر واقعی خودشان دور شوند.

او افزود:با برگزاری اکسپو های هنری قصد داریم تا فرصتی را برای ارائه و فروش آثار مجسمه سازان فراهم کنیم و فاصله میان هنرمندان، مردم، گالری دارها و مجموعه داران را کم کنیم. برای برگزاری سومین اکسپو مجسمه قدردان تمام کسانی هستیم که ما را در این راه یاری کردند.بی شک این اکسپو با تمام ویژگی های مثبتش، نقص هایی هم دارد، امیدواریم با نقدهای سازنده شما بتوانیم این موارد را برطرف کنیم.
در این مراسم همچنین از تلاش های بی وقفه طاها بهبهانی هنرمند نقاش و مجسمه ساز تقدیر شد. بهبهانی در سخنانی ضمن بازگویی چند خاطره و بی مهری هایی که نسبت به مجسمه سازی در سرزمین ما شده است، گفت: من در مکتب کمال الملک بزرگ شده ام و در این مکتب یاد گرفتم که هنرمند باید مستقل باشد و این موضوع را سرلوحه کار و زندگی ام کرده ام.


سومین اکسپو مجسمه ایران به دبیری محسن غلامی از 15 آذرماه تا ششم دی ماه در در گالری طرحی هنر برگزار می شود و در این رویداد که توسط انجمن هنرمندان مجسمه سازایران با همکاری گالری طراحی هنر برگزار می شود، آثار هنرمندان مجسمه ساز برای نمایش و فروش در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.هومن سلیمی، لیلا نقلی، میترا ارباب سلجوقی  شورای برگزاری این رویداد را برعهده دارند.
 

گالری طراحی هنر در خیابان ولیعصر، بالاتر از چهار راه پارک وی، نرسیده به زعفرانیه، پلاک ۲۸۸۰ واقع شده است.

اشتراک گذاری: