نمایش آیینی "آوای آب" تا 16 آبان ماه در سالن مهر حوزه هنری بر روی صحنه می رود.


به گزارش خبرنگار تئاتر میزبان هنر، همزمان با اربعین حسینی و ایام پایانی ماه صفر، نمایش "آوای آب" به نویسندگی سینا شفیعی و کارگردانی آزیتا بابازاده در حوزه هنری میزبان علاقه مندان تئاتر است.


موضوع این نمایش بخشی از زندگی زعیم بن منصور طاعی است که پدرش در جنگ جمل شهید می شود و خود علی رغم مهری که به اهل بیت داشته با وسوسه عبیدالله بن زیاد و همسرش به

 

جنگ با امام حسین (ع) می رود و بعد از کربلا عذاب های روحی به سراغش می آید و...

 

قطب الدین صادقی بازیگر و استاد پیشکسوت تئاتر و تلویزیون پس از تماشای نمایش آوای آب گفت: پرداختن به موضوعات آیینی و مذهبی به سبب موضوع، دکور و... بسیار کار دشواری است، اما دست اندرکاران این نمایش توانستند از پس این کار سخت به خوبی برآیند.


وی در ادامه ضمن اشاره به استقبال چشمگیر مخاطبان بیان کرد: تئاترهای تجاری مخصوص عده خاصی است، در آن نمایش ها بجای آنکه به مسائل روز بپردازند درگیر تجملات می شوند و هرگز نمی شود اینگونه تئاترها را اثر هنری نامید.


انوش معظمی بازیگر نقش حرمله در سریال مختارنامه نیز از کیفیت نمایش ابراز رضایت کرد و گفت: علاقه خاصی به کارهای آیینی و عاشورایی دارم. از تماشای نمایش لذت بردم.
وی در پاسخ به اینکه آیا بازهم تمایل به بازی در نقش های منفی دارید یا خیر اظهار کرد: نقش حرمله بازخوردهای عجیبی برای من داشت، با اینکه این نقش از نظر دیگران منفی و منفور بود اما من به خوبی توانستم با آن ارتباط برقرار کنم و اگر به عقب بازگردم بازهم از پذیرفتن نقش حرمله ابایی ندارم.


آزیتا بابازاده کارگردان جوان نمایش آوای آب نیز در توضیحات خود اظهار کرد: من عاشق حضرت ابالفضل (ع) هستم و آرزو داشتم یک روزی اثری پیرامون علمدار کربلا تولید کنم.

 


وی افزود: روزی که در اینترنت در پی نمایشنامه بودم این نمایشنامه را یافتم و سپس بعد از گردآوری بازیگران یک ماه نمایشنامه را دورخوانی کرده و 3 ماه برای اجرا تمرین کردیم.
بابازاده درخصوص بازی بازیگران گفت: بازیگران من به طور رسمی اولین بار است که بر روی صحنه حاضر می شوند با این حال از بازی آنها بسیار راضی هستم.
گفتنی است نمایش آوای آب از 6 آبان آغاز شده و تا 16 ام ادامه خواهد داشت.


آزیتا بابازاده، میثم محمدخانی، محمدرسول جعفری، مارکا بهرامی، رضا الهی، لیلا ترکمان، صابرآسیایی، آناهیتا پاییزی مطلق و سولماز قهرمانی بازیگران آن هستند.

 

 

اشتراک گذاری: