مدیر انجمن روشنگران فردای کودک مطرح کرد:

کامرانی از فعالیت های اجتماعی خود و دوستانش در ایام محرم برای نظافت شهر سخن گفت.

معین کامرانی یکی از فعالان اجتماعی جوانی است که فعالیت او و دوستانش در ایام محرم برای تمیز کردن معابر شهر توجه بسیاری از افراد و رسانه ها را به خود جلب کرد.

کامرانی درباره فعالیت های اجتماعی خود به خبرنگار میزبان هنر گفت: بنده در حال حاضر مدیر انجمن روشنگران فردای کودک هستم که با هدف آموزش و توانمندسازی کودکان کار تشکیل شده است.

وی افزود: این انجمن کار خود را با یک گروه داوطلبانه ۴ نفره و از سال ۹۲ آغاز کرد. تمرکز اصلی کار ما هم در محلات دروازه غار، نعمت آباد و اطراف خزانه است که به دلیل تداخل ۳ قومیتی که دارای ضعف های فرهنگی هستند، آسیب های فرهنگی شایانی به زندگی کودکان وارد می شود.

کامرانی با بیان اینکه معلمان و داوطلبان این انجمن اغلب متولد دهه ۷۰ هستند اظهار کرد: محور فعالیت های انجمن آموزش به کودکان و خانواده هایشان، تامین خوراک، پوشاک و کمک رسانی به آنها از طریق مشاور و مددکار می باشد.

وی درباره فعالیت زیست محیطی در ماه محرم گفت: در ماه محرم با مشارکت معلمان و دیگر علاقه مندان، کمپین "بذر امید می کاریم" را تشکیل دادیم که هدف اصلی این کمپین نظافت شهر و کمک به پاکبانان در ایام محرم که شهر نسبت به سایر ایام کثیف تر است می باشد.

مدیر انجمن روشنگران فردای کودک ادامه داد: این کمپین دو ویژگی خاص دارد اول اینکه هر نوع نگرش و اعتقادی را می پذیرد، دوم آنکه پاکبانان که کارشان در ایام محرم سنگین تر است را کمک می کند.

وی با بیان اینکه ما مدافع حقوق کودک هستیم، زمین را پاک تحویل گرفته ایم و باید تمیز هم به نسل های آینده تحویل دهیم اظهار کرد: در شب های هشتم، نهم و دهم محرم حدود ۲۰۰ نفر بودیم البته این فعالیت ها،جز کارهای فوق العاده انجمن است. فعالیت اصلی بحث های مربوط به کودکان است.

کامرانی خاطر نشان کرد: اگر معضلات کودکان برطرف نشود در آینده گریبان همه کسانی که در این زمینه کوتاهی کردند و همچنین جامعه را خواهد گرفت.

اشتراک گذاری: