شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، آموزش، سلامت، قرآن، امید و افق فردا مراسم اقامه نماز و تشییع سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی به صورت زنده پوشش خواهند داد.

به گزارش میزبان هنر، شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، پنج، آموزش، سلامت و افق فردا مراسم اقامه نماز و تشییع سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی از ساعت 8 به صورت زنده پوشش خواهند داد.

 شبکه یک سیما این مراسم را با اجرای مهدی آقا بیگی و محمدرحمان نظام اسلامی از ساعت 8 صبح به طور زنده پوشش می دهد. همچنین ویژه برنامه دیگری بعد از بخش خبری ساعت 19 ویژه تشییع پیکر سپهبد حاج قاسم سلیمانی امشب به صورت زنده پخش می‌شود.

همچنین شبکه یک در روز دوشنبه دو فیلم سینمایی «بوسیدن روی ماه»  و «شیار ۱۴۳» را در جدول پخش خود جانمایی کرده است.

شبکه دو سیما نیز علاوه بر پوشش نماز و مراسم تشییع فردا در ویژه‌برنامه «سردار کرّار» و عصر همین روز هم مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی را از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در شهر مقدس قم و حضرت معصومه(س) تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

سخنرانی ویژه حاج شیخ حسین انصاریان پیرامون جان‌فشانی‌ها و دلاورمردی‌های فخرِ واژه مقاومت و شهادت؛ شهید سردار قاسم سلیمانی از دیگر ویژه‌های تدارک دیده شده است.

مستندهای سیاسی «همسایه»، «مردی با آرزوهای بزرگ» و «پایان داعش» با موضوع نقش سردار سلیمانی در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا را امروز و فردا ساعت 18:50 روانه آنتن می‌شود.

مستند «نامه‌ای به احمد» به مدت زمان 18دقیقه با روایت‌ سردار سلیمانی از سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد کاظمی از دیگر برنامه‌هایی است که از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

برنامه‌های «عصر خانواده»، «زنده‌باد زندگی» و «در انتهای الوند» نیز با حضور مهمانان و کارشناسان مختلف و با تدارک میان برنامه‌های گوناگون به ابعاد حادثه جانگداز ترور سردار سلیمانی و حضور فداکارانه و مدبرانه این شهید والامقام در ثبات امنیت در منطقه خاورمیانه خواهند پرداخت.

شبکه سه سیما علاوه بر مراسم های فردا، مراسم وداع با پیکر پاک شهید سرافراز سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش را امروز از ساعت ۱۹:۳۰ در مصلای تهران به صورت زنده پخش می‌کند.

 شبکه چهار در ویژه برنامه صبح گاهی «طلوع» نیز مراسم تشییع را منعکس خواهد کرد.

 شبکه پنج سیما علاوه بر به تصویر کشیدن مراسم فردا به انعکاس مراسم وداع با پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی در مصلی امام خمینی(ره) تهران را  از ساعت 19:45 تا 21:30 خواهد پرداخت.

 پخش شبکه آموزش سیما و برنامه زنده «صبحی دیگر» به پوشش بخش هایی از مراسم تشییع پیکر سردار رشید اسلام، سپهبد قاسم سلیمانی می‌پردازد.

شبکه قرآن در ویژه برنامه «سردار آسمانی» علاوه بر پوشش مراسم فردا، مراسم و بزرگداشت های استان‌های قم و کرمان را نیز منعکس خواهد کرد. همچنین پخش سخنرانی سردار سلیمانی در فواصل برنامه روی آنتن خواهد رفت.

شبکه امید در برنامه «مثل حاج قاسم» مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی را در تهران و کرمان پوشش می دهد. همچنین در این برنامه با پخش آیتم های متنوع به ابعاد مختلف زندگی این سردار بزرگ پرداخته خواهد شد.

 شبکه سلامت در برنامه «همین امروز، همین امشب» وداع مردم شهید پرور ایران را با سردار رشید اسلام به نمایش می‌گذارد.

در کنار پخش تصاویر همدلی و وداع مردم با سردار رشید قاسم سلیمانی در دیگر برنامه‌های زنده شبکه همچون «حال خوب»، «ضربان»، «ایران فعال» و... یاد و خاطره رشادت های  این سرباز ولایت روایت می‌شود.

شبکه افق سیما در قالب ویژه برنامه «انتقام سخت» فردا مراسم بدرقه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به صورت زنده پخش می‌کند. شبکه افق مراسم تشییع در قم را نیز در دستور کار دارد.

در این بین برنامه‌های زنده دیگر همچون «عصرانه»، «جهان آرا» و «عصر» هم در کنداکتور پخش شبکه افق قرار دارند که هر یک متناسب با موضوع شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، گفت وگوهایی را با کارشناسان داخلی و خارجی انجام می دهند.

مستندهایی تک قسمتی گوناگونی هم با موضوع محور مقاومت در عراق و سوریه و مبارزه ایران با گروه‌های تکفیری از  ساعت 9 تا 24 در نظر گرفته شده است.

بر این اساس مستندهای کابوس آمریکایی، بدون مرز عشق، منفی بیست و پنج، سلفی با ابومهدی، تصنیف های دمشق، پای پیاده روی آب، کسرالحدود و محمود روز گذشته پخش شدند.

از ساعت 24 امشب یکشنبه 15 دی ماه نیز مستندهای بدون مرز عشق (قسمت دوم)، هفت دقیقه تا تل آویو، محمود، محله اهل علی، درد مقدس، برای تاریخ و خلیل آفریقا (با موضوع مبارزات شیخ زکزاکی در نیجریه) روی آنتن شبکه افق می رود.

 گفتنی است شبکه‌های سیما مراسم تشییع با پیکر سردار سرافراز قاسم سلیمانی را از ساعات اولیه صبح امروز در شهرهای اهواز و مشهد الرضا (ع) را به صورت زنده و مستقیم پوشش دادند.

اشتراک گذاری: