«داستان‌های برگزیده برای کودکان» اثر محمود حکیمی در نشر آروند منتشر می‌شود.


محمود حکیمی نویسنده کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات  میزبان هنر، در خصوص کتاب جدیدش گفت: دو کتاب تازه در «نشر آروند» در دست انتشار دارم که این دو کتاب در پانزده روز آینده منتشر و در بازار کتاب عرضه می‌شود.

وی افزود: یکی از آن‌ها کتابی با عنوان «داستان‌های برگزیده برای کودکان»  است. این کتاب مجموعه داستان‌های برگزیده‌ مجلات پیش از انقلاب است که برای کودکان منتشر می‌شد.بعضی از نویسندگانی که اثرشان را منتشر کردم زنده بودند و از این دسته از نویسندگان پیش از انتشار کتابشان اجازه گرفتم.

این نویسنده کودک و نوجوان گفت: داستان‌هایی که از نشریات قبل از انقلاب برای انتشار در کتاب «داستان‌های برگزیده برای کودکان» انتخاب کردم با محوریت مهرورزی و محبت نوشته شده اند. شرایط جامعه ما به گونه‌ای است که باید محبت و مهرورزی را به کودکان و نوجوانان آموخت چرا که داستان بهترین راه آموزش است.

وی با بیان اینکه ۴ داستان از مجموعه این داستان‌ها نوشته خودم است، گفت: مجله دانش آموز به مدیر مسئولی  اقبال یغمایی پیش از انقلاب منتشر می‌شد و خاطره دیدارم با مدیر مسئول این مجله را در داستان «بهترین خاطره» بازگو کردم. این موضوع نخستین داستانی است که در کتاب «داستان‌های برگزیده برای کودکان» آورده ام.

 

انتهای پیام

اشتراک گذاری: