مدیر مرکز هنرهای نمایشی:

مدیر اداره کل هنرهای نمایشی گفت: خوشبختانه آیین‌نامه شورای صنفی تئاتر تنظیم شده است و مراحل ویرایش نهایی را طی می‌کند و به زودی به مشورت هنرمندان و صاحب‌نظران این عرصه خواهد رسید.

به گزارش گروه هنری میزبان هنر، بحث راه‌ اندازی شورای صنفی تئاتر مدتی است که مورد توجه خانه تئاتر و مرکز هنرهای نمایشی قرار گرفته و جلسات زیادی برای تنظیم آیین‌نامه شورای صنفی صرف شده است.

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی با توجه به اتفاقات اخیر در زمینه قیمت‌گذاری بلیت نمایش‌ها و مسائل مختلف مرتبط با سالن‌های نمایشی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس عنوان کرد: خوشبختانه آیین نامه شورای صنفی تنظیم شده است و مراحل اداری و ویرایش نهایی را طی می‌کند.

شهرام کرمی در ادامه افزود: در اولین فرصت این آیین نامه ابلاغ شده و به مرحله نهایی خواهد رسید.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای رفع موانع و مشکلات در زمینه قیمت‌گذاری بلیت‌های نمایش‌ها و شائبه‌هایی که در این عرصه وجود دارد این آیین نامه این ماه به مرحله تصویب و اجرا خواهد رسید، گفت: نمی‌توانم زمان دقیق آن را بگویم اما باید روال اداری‌اش طی شود و پس از مرحله ویرایش، در اختیار چند گروه هنرمند و صاحب‌نظر این عرصه قرار می‌گیرد تا آنها هم اظهارنظرهای خود را داشته باشند و سپس آیین نامه به تصویب برسد.

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی همچنین اظهار داشت: به محض اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آیین نامه را ابلاغ کند، جنبه قانونی پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: