به ابتکار دفتر نمایندگی آستان قدس در استان کرمان؛

مراسم گرامی‌داشت ارتحال امام خمینی(ره) و بزرگداشت شهدای پانزده خرداد از سوی خادمیاران دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان برگزار شد.به گزارش میزبان هنر در این مراسم که همزمان با ایام ارتحال امام خمینی(ره) و بزرگداشت شهدای پانزده خرداد با حضور باشکوه اقشار مختلف مردم انقلابی کرمان در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد، نقش ولایت فقیه در عصر غیبت به ویژه رهبری امت و نظام اسلامی تشریح شد.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان در این مراسم با بیان اینکه رویداد‌های به یادماندنی فراوانی در تاریخ کشور، اسلام و انقلاب داریم تاکید کرد: این رویداد‌های تاریخ‌ساز باید نسل به نسل بازگو و منتقل شود.
صابری با اشاره به اینکه تبیین این اتفاقات برای نسل جوان اهمیت ویژه‌ای دارد و باید از این فرصت‌ها در راستای فرهنگ‌سازی در جامعه بهره برد افزود: یکی از این روز‌های مهم حادثه قیام خونین ۱۵ خرداد است.
وی افزود: حادثه ۱۵ خرداد در آن برهه از زمان به روند پیروزی انقلاب ما سرعت بخشید که البته از این جانفشانی‌ها و گذشت‌ها موارد زیادی در دوران هشت ساله دفاع مقدس داریم.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان ما ۱۴ خرداد سال ۶۸ را به خاطر ندارند یادآور شد: در آن زمان مردم و انقلاب اسلامی ما در شرایط سختی قرار داشتند.
وی با بیان اینکه پذیرش شرایط سخت آن روز‌ها و شوک از دست دادن امام خمینی (ره) از سویی و نگرانی از آینده انقلاب از سوی دیگر انقلاب را در شرایط سختی قرار داده بود اظهار کرد: بسیاری از دشمنان نظام و انقلاب تصور می‌کردند که با رحلت امام خمینی(ره) انقلاب ما روز‌های آخر خود را سپری می‌کند.
صابری بیان کرد: همانطور که امداد‌های غیبی و کمک‌های خداوند در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی کشور ما را از گزند دشمنان ایمن نگه ‌داشته بود در آن لحظات هم خبرگان ما با انتخابی خوب و شایسته دلخوشی‌های استکبار و دشمنان را نقش بر آب کردند.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه از پانزده خرداد سال ۶۸ تاکنون سی سال گذشته است بیان کرد: مقام معظم رهبری در تمام این سال‌ها کشور را از گذرگاه بحران‌ها و توطئه‌های دشمنان با موفقیت و سلامت عبور داده است.
وی با بیان اینکه انقلاب ما امروز الهام‌بخش بسیاری از حرکت‌ها و نهضت‌های آزادی‌بخش در سراسر جهان است افزود: همه این اتفاقات به برکت وجود رهبری شایسته در انقلاب ما به وجود آمده است.
صابری با اشاره به اینکه مکتب، هدایت‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه سه رکن اساسی موفقیت‌های نظام در عرصه‌های مختلف هستند تاکید کرد: مردم ما باید در صحنه پیروی از ولایت فقیه حضور داشته باشند تا انقلاب ما در تحقق آرمان‌های خود موفق باشد. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان با قدردانی از دست اندرکاران این مراسم گفت: در سه دهه گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی از جایگاه افتخار آفرینی با وجود توطئه های دشمنان داخلی و خارجی نظام و امت اسلامی را رهبری کرده‌اند.
امام جمعه کرمان همچنین با تشریح اهمیت نقش امامت و زعامت از نظر ابعاد مختلف از جمله اعتقادی گفت: طبق معارف شیعه، ولایت فقیه در ادامه رسالت و امامت مطرح است و امامت و زعامت از آن ولایت فقیه است و انتخاب این امر خطیر پس از امام را خبرگان انجام دادند.
وی افزود: بنابراین ولایت فقیه منصبی الهی است و یکی از ویژگی های مهم زندگی امام(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره رعایت تقوای الهی است.
گفتنی است این مراسم با برنامه های متنوع شعرخوانی و مداحی، نمایشگاه محصولات فرهنگی و کتاب رضوی همراه بود و سپس صلوات خاصه حضرت رضا(ع) و زیارت امین الله قرائت شد و در پایان خادمیاران با آرمان های امام و رهبری تجدید بیعت کردند و برای دفاع و پاسداری از حریم ولایت دعای وحدت را زمزمه کردند.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: