معاون مطبوعاتی درگفتگو با میزبان هنر:

محمد سلطانی فر از بلاتکلیفی نمایشگاه مطبوعات در شرایط بد اقتصادی سخن گفت.


محمد سلطانی فر معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزار نشدن بیست و ششمین نمایشگاه مطبوعات کشور به خبرنگار گروه فرهنگی میزبان هنر گفت: امسال موضوع صرفه جویی در هزینه ها از اولویت های اصلی ما بود، امسال سال اقتصادی خوبی برای ما و رسانه ها نیست. به همین دلیل به این فکر کردیم که نمایشگاه مطبوعات یک هزینه سنگین برای این معاونت و رسانه ها به دنبال خواهد داشت و به درخواست مدیر مسئولان برای برگزاری آن مردد شدیم.
وی افزود: از مدیران کل ارشاد در استان ها، مدیران دولتی و خصوصی هم نظرسنجی کردیم. مدیر 26 استان مخالف برگزاری بودند و تعداد چشمگیری از مدیران دولتی و خصوصی هم به برگزار نشدن آن رای دادند.
معاون مطبوعاتی در پاسخ به اینکه برگزاری نمایشگاه مطبوعات از سال آینده را چطور پیش بینی می کنید اظهار داشت: نمیدانم، معلوم نیست برگزار شود یا نه؛ برای سال آینده هم نظرسنجی میکنیم. البته گفتنی است که  10، 15 سال پیش الزام جمع شدن مدیران مسئول کنار یکدیگر ایجاب می کرد که نمایشگاه مطبوعات برگزار شود. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی ها شاید دیگر لازم نیست که هزینه هنگفتی برای این نمایشگاه صرف شود.
سلطانی فر ضمن اشاره به وضعیت اسفناک مطبوعات بیان کرد: دولت در حد توان کمک هایی کرده است اما  این کمک ها به اندازه بودجه ای که ما برای 8 ماه مطالبه کرده بودیم نیست. بسیار عقب تر از آن ردیف بودجه هستیم، مدام به دستگاه های دولتی فشار می آوریم اما واقعیت این است که فضای سنگین کشور شرایط نامطلوبی برای مطبوعات به وجودآورده است. یارانه فقط بخش کوچکی است، آگهی ها، سفارشات بخش بانکها، بیمه ها و.. کمک میکند که اقتصاد رسانه روی پای خودش بایستد. از طرفی 2 برابر شدن قیمت کاغذ کمر مطبوعات را خم کرد. با این حال امیدوارانه به تلاش خود برای رفع مشکلات ادامه می دهیم.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری:

برچسب ها: