مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

مهرزاددانش گفت: ۱۵ هزار نسخه کتاب همزمان با هفته وحدت و تقارن با بیست و ششمین هفته کتاب به استان‌ها ارسال می‌شود.


به گزارش گروه فرهنگی میزبان هنر،مهرزاد دانش مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اداره کل چاپ و نشر در راستای برنامه‌های معاونت امور فرهنگی در هفته کتاب و با توجه به تقارن آن با هفته وحدت، ۱۵هزار نسخه کتاب را به ارزش ۱۲ میلیارد ریال در ادارات کل استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع خواهد کرد تا هر اداره کل بر اساس نیازسنجی‌های مقتضی منطقه‌ای، کتابخانه‌های متبوع استان خود را پوشش دهد.

وی ادامه داد: این برنامه به قصد ترویج فرهنگ کتابخوانی، ارتقاء سرانه مطالعه در کشور و تجهیز کتابخانه‌ها و با برنامه‌ریزی دبیرخانه هیأت انتخاب و خرید کتاب معاونت آموزشی و پژوهشی این اداره کل انجام می‌شود.

معاونت امور فرهنگی هر سال با آغاز هفته کتاب، مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی را به قصد ترویج فرهنگ مطالعه حمایت می‌کند که امسال هم با توجه همزمانی هفته کتاب و هفته وحدت، فعالیت اهدای کتاب به ادارات کل استانی وزارتخانه، با رویکرد آیینی و مذهبی انجام گرفته است.

گفتنی است؛بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: