بسیاری از زائران اربعین حسینی روز گذشته به کشور بازگشتند که با توجه به حجم بالای زائران امروز نیز بخش زیادی از آ‌ن‌ها وارد کشور می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، امسال بیش از ۲ میلیون زائر ایرانی برای حضور در پیاده‌روی اربعین به عراق مشرف شدند که با توجه به تجربه‌های سال‌های گذشته، بیشتر زائران در روز اربعین و یک روز پس از آن به کشور بازمی‌گردند.

بر همین اساس ستاد مرکزی اربعین به تمامی کمیته‌ها نظارت بیشتر و ارائه خدمات در مرزها را ابلاغ کرده بود.

روز گذشته بسیاری از زائران پس از حضور در کربلا خود را به مرزها رسانده و به کشور بازگشتند. در این بین مرز مهران بیش از سایر مرزها مملو از جمعیت بود، اما با تدابیر مسؤولان ازدحام جمعیت کنترل شده و با وجود ترافیک در این مرز، تردد زائران در جاده مسافری روان و جاری بود.

امروز نیز با توجه به اینکه همچنان روند بازگشت زائران حسینی ادامه دارد، بسیاری از زائران در حال بازگشت به کشور هستند اما به گفته شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین زائرانی که ماشین‌های خود را از مرز مهران کاپوتاژ کردند بهتر است زمان بازگشت خود را به روزهای پنج‌شنبه و جمعه موکول کنند چرا که جاده ماشین‌رو در مرز مهران تا حدودی با ترافیک همراه است.

البته ستاد مرکزی اربعین برای زائران پیاده‌روی اربعین از مرز مهران ۷۰۰ دستگاه اتوبوس پیش‌بینی کرده است تا زائران را از نقطه صفر مرزی به مهران و از مهران به شهرهای مختلف منتقل کند.

به گزارش فارس، امسال مرز مهران به دلیل عدم بازگشایی مرز خسروی پرترددترین مرز برای زائران اربعین بود به طوری که زائران ۲۱ استان از این مرز عازم عراق شدند. بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین امسال ۶۰ درصد زائران از مرز مهران، ۲۳ درصد از مرز شلمچه و ۱۳ درصد از مرز چذابه تردد کرده‌اند؛ همچنین ۴ درصد نیز به صورت هوایی وارد عراق شده‌اند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: