معاون تولید کانون در هرمزگان تاکید کرد:

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جریان سفر به استان هرمزگان، بر اهمیت اکران فیلم‌های سینمای روز کودک و نوجوان در شهرستان‌ها و روستا‌های کمتر برخوردار تاکید کرد.به گزارش حوزه ادبیات میزبان هنر، به نقل از  اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون؛ حسین ربانی‌غریبی در سفر به جزیره ابوموسی از انیمیشن‌هایی که از سوی کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری جزایر ابوموسی و بندرلنگه تولید شده بود، دیدن کرد.

وی همچنین ضمن بازدید از سینما کانون جزیره ابوموسی بر فعال‌تر شدن این سینما تاکید کرد و افزود: باید تلاش کنیم تمرکز بیشتری بر جزیره ابوموسی داشته باشیم و به همین منظور از تهران فیلم‌هایی را برای اکران در این سینما کانون ارسال خواهیم کرد.

سینما کودک ابوموسی با ظرفیت 120 نفر در محوطه مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان واقع شده است.

ربانی هم‌چنین از مرکز فرهنگی هنری کانون در بندرلنگه نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت این مرکز قرار گرفت.

وی در بازدید از این مرکز نیز از کاردستی‌های بومی‌ محلی کودکان و نوجوانان بازدید و به تماشای انیمیشن‌های که با رویکرد بومی و محلی تولید شده بوده، نشست.

بازدید از مرکز فراگیر، مرکز شماره دو و مرکز سفال بندرعباس بخش دیگری از سفر معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که روز 26 مهر 1397 صورت گرفت.

مرکز شماره دو شهر بندرعباس از جمله مراکزی است که با رویکرد تئاتر و تئاتر عروسکی فعالیت می‌کند.

او همچنین نشست کوتاهی با سفال‌گران کوچک داشت و آثارِ سفال آنان و عروسک‌های دست‌ساز بومی محلی نیز دیدن کرد.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: