مسئول فرهنگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی گفت: طرح فرهنگی خدماتی «چهارشنبه‌های امام رضایی» تاکنون در 30 مسجد، 2 بقاع متبرکه، 20 اداره و یک مدرسه شهر قم برگزار شده است.به گزارش میزبان هنر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد شریعتمداری با اشاره به برگزاری طرح فرهنگی خدماتی «چهارشنبه‌های امام رضایی» در مساجد، بقاع متبرکه، ادارات و مدارس شهر قم گفت: این طرح توسط دبیرخانه «سلام بر امام» به کانون‌های خادمیاری فرهنگی و زیارتی استان‌ها ابلاغ شد که در این طرح مراسم زیارت امین الله به نیت علی بن موسی الرضا(ع) در روزهای چهارشنبه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح تاکنون در 30 مسجد و 2 بقاع متبرکه شهر قم برگزار شده است، عنوان کرد: ما با تشکیل ستاد چهارشنبه‌های رضوی در استان قم تلاش داریم فعالیت‌های ویژه‌ای را در قالب این برنامه اجرا کنیم تا برپایی زیارت امین الله در چهارشنبه‌های هر هفته در مساجد بعد از فریضه نماز مغرب و عشا و در ادارات و مدارس نیز بعد از فریضه نماز ظهر و عصر به صورت سالیانه برگزار شود.
شریعتمداری ارائه خدمات به صورت تخصصی توسط خادمیاران را از جمله این برنامه ها خواند و افزود: خادمیاران کانون تبلیغی سخنرانی جلسه، خادمیاران مداحی اجرای زیارت و ذکر توسل و خادمیاران قرآنی قرائت ابتداء جلسه را بر عهده دارد.
این مقام مسئول یادآور شد: همچنین خادمیاران کانون‌های مشاوره حقوقی، سلامت، خانواده، تعلیم و تربیت در قالب این ویژه‌برنامه به ارائه خدمت به هم استانی‌های خود می‌پردازند.
شریعتمداری در پایان خاطرنشان کرد: طرح چهارشنبه های امام رضایی تاکنون در 20 اداره و یک مدرسه استان برگزار شده است که با استقبال گرم قمی‌ها مواجه شده است.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: