سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی؛

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: چهار میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۸۰ نفر زائر و مسافر به خراسان رضوی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا اول فروردین سال جدید به استان سفر کرده اند.


به گزارش خبرنگار گروه استان های میزبان هنر از مشهد ، مهدی فروزان سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: ورود چهار میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۸۰ نفر زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، سه درصد کاهش دارد.

وی تصریح کرد: ۳۲۰ هزار و ۷۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به استان وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، ۳.۷ درصد کاهش داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد ۱.۸ درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده اند را نیز ۶۵ هزار و ۵۸۸ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷.۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز ۲۵ اسفند ماه گذشته تا اول فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم سه میلیون و ۷۱۲ هزار و ۱۴۸ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۹ درصدی مواجه بوده است.

تشرف بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به مشهد الرضا

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفند ماه گذشته تا اول فروردین سال جاری دو میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۱۵ نفر به این کلانشهر وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، ۳.۹ درصد افزایش دارد.

فروزان افزود: ۲۲۸ هزار و ۶۰۸ نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، سه درصد رشد داشته است.

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد ۱.۸درصدی همراه بوده است.

فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده اند را نیز ۶۵ هزار و ۴۰۹ نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷.۱ درصد کاهش دارد.

وی افزود: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روز‌های ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا اول فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم دو میلیون و ۱۸۵ هزار و ۳۲ نفر می‌باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد ۵.۲ درصدی مواجه بوده است.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: