مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان گفت: دومین دوره آموزشی خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان کاشان برای خادمیاران منطقه شمال استان اصفهان برگزار شد.به گزارش میزبان هنر، حجت الاسلام مهدی بصیرتی گفت: دومین دوره آموزشی توجیهی خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان با حضور 180 خادمیار رضوی از منطقه شمال استان اصفهان در تالار اجتماعات آسایشگاه سالمندان گلابچی کاشان برگزار شد.
وی افزود: در این دوره آموزشی در مجموع 180 خادمیار از شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل حضور دارند.
حجت الاسلام بصیرتی با اشاره به اینکه خادمیاران از اقشار مختلف شغلی و در سنین 20 تا 65 سال هستند افزود: در این دوره دو روزه چهار کلاس آموزشی با ارائه مباحث سیره رضوی، حرم شناسی، فضیلت خدمت، فرمایشات رهبر معظم انقلاب و آشنایی با سامانه خادمیاری برگزار شد.
به گفته وی، خادمیاران پس از گذراندن این دوره و شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی می‌توانند در آزمون حرم شناسی مشهد شرکت کنند و موفق به خدمت و تشرف در حرم رضوی شوند.
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس با اشاره به اینکه در نخستین دوره آموزشی توجیهی خادمیاری دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان که در اردیبهشت ماه امسال برگزار شد 150 خادمیار شرکت داشتند، گفت: از این تعداد شرکت کننده 100 نفر پذیرش شدند.
حجت الاسلام بصیرتی با تاکید بر اینکه در جریان خادمیاری مفهوم خدمت، خادم و مخدوم توسعه و دایره خدمت از آستان قدس رضوی در مشهد به کل کشور گسترش یافت، افزود: مفهوم خدمت تنها در حرم رضوی نیست بلکه با اجرای طرح خادمیاری خدمت در عرصه‌های مختلف خارج از گستره فیزیکی آستان قدس رضوی نیز محقق شد.
به گفته وی، تاکنون 150 خادمیار از منطقه کاشان پس از گذراندن دوره آموزشی و کسب نمره قبولی در آزمون نهایی پذیرفته شدند و در حال تشرف به حرم رضوی هستند.
وی در پایان از اعطای یک تخته قالیچه منقش به شعر علی بوستانی طاهری شاعر کاشانی با عنوان «قطعه‌ای از بهشت» و مضمون امام حسین (ع) به دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درکاشان خبر داد و گفت: ابعاد این قالیچه یک و نیم در دو و بیست و پنج متر مربع است.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: