دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی استان قزوین با بیان اینکه «زیر سایه خورشید» فعالیتی فرهنگی، مردمی و معنوی است، گفت: این کاروان وارد دوازدهمین سال فعالیت خود شده است و با اجرای این طرح، عطر صحن و سرای امام رضا(ع) در گستره جهان پخش می‌شود.

به گزارش میزبان هنر،  میلاد جباری دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی استان قزوین، در نشست خبری تشریح برنامه‌های آستان قدس رضوی در سطح استان اظهار کرد: برنامه «زیر سایه خورشید» در فضای دلدادگی در دهه کرامت برگزار خواهد شد و همگان زیر پرچم امام رضا (ع) جمع می‌شوند.
وی افزود: بزرگ‌ترین عرصه خدمتی در کاروان‌های زیر سایه خورشید ایجاد حس زیارت است، اما هرساله اتفاقات مثبتی از جمله آزادسازی زندانیان، تأمین جهیزیه، اطعام ساکنان مناطق محروم در سایه اجرای این طرح اتفاق می‌افتد.
جباری تصریح کرد: «زیر سایه خورشید» وارد دوازدهمین سال فعالیت خود شده است و با اجرای این طرح، عطر دل انگیز صحن و سرای امام رضا(ع) در گستره جهان پخش می‌شود، این برنامه صرفاً تبلیغی نیست بلکه در واقع حرکتی معنوی و زیارت از راه دور است.
دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی استان قزوین با بیان اینکه بعضی از مردم در ایام دهه کرامت نمی‌توانند در صحن و سرای رضوی حاضر شوند، گفت: اجرای این طرح باعث می‌شود حس زیارت امام به آنان دست دهد، زیرا وجود این حس در میان مردم که عده‌ای از سمت امام رضا (ع) آمدند فضای زیارتی لازم را فراهم می‌کند و به‌عنوان حرکتی نمادین در اذهان عموم مردم باقی می‌ماند.
وی ادامه داد: دوازدهمین سال جشن‌های مردمی و بین‌المللی کاروان «زیر سایه خورشید» از مورخه 13 تا 23 تیرماه برگزار خواهد شد که هدف از آن تنها یک جشن و مراسم عمومی نیست بلکه برنامه‌های مختلفی چون بازدید از بیمارستان‌ها، پادگان‌ها، مراکز دانش‌بنیان برگزار می‌شود.
جباری یادآور شد: همچنین با توجه به شعار سال مبنی بر رونق تولید و برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، پرچم بارگاه منور امام رضا (ع) به مراکز صنعتی سنگین و سبک و فروشگاه‌های تولیدی و توزیعی خواهد رفت تا برکت این حضور در مجموعه‌های تولیدی موجب رونق بیشتر آن مراکز شود.
جباری در پایان از برگزاری جشن بزرگ امام رضا(ع) هم‌زمان با میلاد آن حضرت در قزوین خبر داد و گفت: این جشن بزرگ در دهه کرامت ۲۲ تیرماه در سبزه‌میدان با حضور پرشور مردمی برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری: