استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: معادن مشگین شهر سال آینده وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌شود.


به گزارش خبرنگار  گروه استان های میزبان هنر از اردبیل،اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل به مناسبت دهه مبارک فجر در سفر به شهرستان مشگین شهر معادن اردبیل، خلخال و مشگین شهر را از دیگر بخش‌های درآمدزا برای استان عنوان کرد و افزود: معادن مشگین شهر از سال آینده با پیگیری‌های انجام گرفته وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌شود که آینده درخشانی برای منطقه متصور هستیم.
 
وی تصریح کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شده راه آهن اردبیل – شمال استان از حوزه شهرستان مشگین شهر عبور می‌کند که خواسته مردم این شهرستان بوده است.
 
استاندار اردبیل اظهار کرد: این پروژه توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در حال مطالعه است و تا پایان شهریور سال ۹۸ جمع بندی شده و برای تامین اعتبار اقدام می‌شود.
 
بهنام جو افزود: راه آهن میانه - اردبیل نیز با تلاش شبانه روزی پیمانکاران و مجری طرح دوسال دیگر در همین روز‌ها افتتاح می‌شود.
 
وی اضافه کرد:زیرساخت‌های خوبی در مشکین شهر اتفاق افتاده که چهار خطه کردن راه اردبیل – مشگین شهر می‌تواند از تصادفات جاده‌ای کاسته و به میزان افزایش گردشگر کمک کند.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه شهرستان مشگین شهر در بخش گردشگری منحصر بفرد است افزود: در هیچ کجای دنیا نزدیک پیست اسکی و قله‌های مرتفع، آبگرم وجود ندارد، اما با سرمایه گذاری که توسط افراد بومی انجام می‌شود کنار پیست اسکی آبگرم شابیل و قوتورسویی واقع شده که به نوبه خود دارای اهمیت بسیار است.
 
بهنام جو کارخانه کامیون سازی حدید مبتکران در مشگین شهر را یکی از پروژه‌های خوب این شهرستان بر شمرد و افزود: با ایجاد این کارخانه که قطعات و مونتاژ آن از صفر تا صد تولید داخلی است، به خودکفایی رسیدن استان و کشور کمک خواهد کرد و جوانان و نخبگان این شهرستان می‌توانند در کنار این مجموعه کار‌های دیگری انجام دهند.
 
انتهای پیام/

اشتراک گذاری: